duchowa.pl
Menu:
Strona główna
O autorze
O książce
Okładka
Opinie
Dla czytelników
Dane techniczne
Wydanie I     2014r.
Ilość stron: 496
Format: 14,1x21 cm
Okładka miękka
ISBN:
978-83-64394-01-0
Rysunki:
Magdalena Zielezińska
Inne teksty autora:
Krótka instrukcja
    "używania życia"

"Zapukajcie, a będzie wam otwarte. Proście, a będzie wam dane."  Usłyszałem kiedyś stwierdze, iż człowiek został st... czytaj dalej »
Krótka opowieść
    o drodze do
    urzeczywistnienia

Anioł pyta Boga: "Boże skoro jestem tak samo doskonałą istotą jak ludzie, to dlaczego ich nie uszczęśliwiasz tak jak mnie... czytaj dalej »
Anielski seks
Poznając różne kultury religijne oraz teorie na temat aniołów - ich "życia i funkcjonowania" zazwyczaj spotykałem się z teori... czytaj dalej »
Krótka opowieść
    o stworzeniu

Słyszałem wiele o początku powstania istnienia ludzkiego, o różnicy między ludźmi, aniołami i istotami oświecon... czytaj dalej »
Jaka jest rola Boga?
Mówi się, że Bóg jest surowy, że karze nas cierpieniami, wystawia na ciężkie próby i za wszelkie niepowodzenia w naszym... czytaj dalej »
List od aniołka
Witaj! Pewnie chcesz wiedzieć skąd się wziąłem i kim jestem. Jestem anielską częścią swojego pana. To ja zawsze m... czytaj dalej »
"Pieniądzowi się
    zawierzyłem"

Kilkadziesiąt lat temu nie było Internetu, telewizji i innych środków, którymi obecnie dopływa do nas masowa reklama. Słyszy się obecn... czytaj dalej »
Relacje filmowe
   wykładów

Polecam
Zapraszam do zapoznania się z pierwszą książką autora
DZIECI REGRESJI
-Uzdrawianie dzieciństwa

Dzieci Regresji

Jest to książka terapeutyczna.
Ma ona za zadanie
pomóc dorosłemu człowiekowi uwolnić się od przeszkadzających
mu w dorosłym życiu: emocji, blokad i napięć pochodzących z okresu dzieciństwa.
Przy okazji uczy umiejętnie, zdrowo
i świadomie wychowywać własne potomstwo,
by prawidłowo się rozwijało i mogło pozwolić sobie na szczęśliwe życie.
Ciekawe Linki
Informacje
    o zajęciach

SUBskrypcj@
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach
i kursach, wpisz swój adres
Powiadamiacz
Wpisz E-mail znajomych
dowiedz się więcej »

© Robert krakowiak
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Autor strony nie godzi się na powielanie ani rozpowszechnianie żadnego jej fragmentu bez jego zgody. Łamanie prawa i czyjejś woli to przede wszystkim kwestia czystości Twojego sumienia.
Kontakt
Robert Krakowiak

Najlepszą formą kontaktu ze mną jest kontakt telefoniczny. Odpisuje z dużym opóźnieniem nie na wszystkie E-maile.
Kontakt E-mail

Wysylanie wiadomosci...

Wiadomosc zostala wyslana pomyslnie.

Dziekuje.
Jest to fragment książki "Afirmacje Sukcesywne"
Czynnik pierwszy
- Dostrzegamy jedynie to, co znamy


Najważniejsza wiadomość dla Ciebie, jaką powinieneś poznać na początku tej książki to taka, że masz nieograniczony potencjał możliwości. Potencjalnie jesteś człowiekiem sukcesu. Jeśli twierdzisz, że nie, to wiedz, że to tylko Twoje błędne przekonanie.

Nasz umysł, nasza psychika jest skonstruowana tak, że dostrzegamy i dopuszczamy w naszym życiu tylko takie możliwości, które są w naszej świadomości, które są zgodne z naszym nastawieniem, które jesteśmy w stanie sobie wyobrazić i na jakie pozwala nam nasza samoocena. Tylko takie możliwości wyłapujemy z tego, co nas otacza i tylko je realizujemy w naszym życiu codziennym.

Innych możliwości, choć są, nie dostrzegamy. Jeśli nawet wyraźnie staną one nam przed oczami, ignorujemy je, wyszukując argumentów podważających ich możliwość. Mówiąc krótko, jeśli jesteśmy pesymistami, nasz umysł nie wygeneruje i nie pokaże nam pozytywnych możliwości rozwoju czy realizacji pozytywnych doświadczeń. Po prostu nie zwrócimy na nie swojej uwagi.
Przykładem takiej pracy naszego umysłu jest nasz wzrok, a dokładnie to, jak nasz mózg interpretuje to, co widzimy. Nie raz, na przykład w dzieciństwie, obserwowaliśmy chmury bawiąc się w skojarzenia. Nasz mózg na chaotyczny układ chmur nakładał skojarzenia z twarzami, ze zwierzątkami, przedmiotami itp. Mogliśmy jednak w chmurach dostrzec zwierzątka czy rzeczy tylko te, które znaliśmy. Kształt chmury, która ułożyła się w coś, czego nie znaliśmy, choć inni kojarzyli ją z konkretną rzeczą, dla nas była tylko bezkształtną chmurą.
Potwierdzeniem tego jest rysunek na następnej stronie. Co na nim widzisz?

Odwróć teraz książkę do góry nogami i spójrz na rysunek jeszcze raz.
Po odwróceniu książki powinna wyraźnie ukazać się twarz kobiety, której wcześniej nie dało się zauważyć.
Tak samo jest z realizacją celów. Jeśli nasza samoocena, nasze wewnętrzne przekonania nie dopuszczają jakiejś możliwości, to nie będziemy w stanie jej dostrzec na planie fizycznym, nie uwierzymy w nią i nie weźmiemy pod uwagę takiej możliwości. Po prostu w naszym umyśle nie zostanie wygenerowany realny pomysł na taki sukces. Jeśli nie wierzymy w siebie, to nie dostrzeżemy w sobie wartościowych cech i talentów, z góry je przekreślamy.
Aby nasza psychika mogła nam pokazać pozytywne możliwości, musimy nauczyć ją pozytywnego myślenia. Jeśli na przykład, dzięki pracy nad sobą, utożsamisz się z człowiekiem sukcesu, zaczniesz patrzeć na świat wzrokiem człowieka sukcesu. Dzięki temu będziesz wypatrywać czynniki, które mogą pomóc Ci odnieść sukces. Łatwiej je wówczas dostrzeżesz i uwierzysz w ich realność. Jeśli nie pracujemy nad sobą, jeśli nie kształtujemy w sobie nowych możliwości, nie podnosimy swojej samooceny, nie rozwijamy talentów, nie podsuwamy naszej podświadomości nowych pomysłów, idei czy wizji, wówczas nasza podświadomość pokazuje nam jedynie możliwości mieszczące się w dotychczasowej samoocenie i w tym, co znamy z naszej przeszłości. Czyli to, co mieści się w standardzie naszego dotychczasowego życia.

Jeśli podświadomość nie dostanie nowych wzorców, to realizuje stare, te, które zna z przeszłości. Żyjemy wówczas przeszłością, przeszłymi doświadczeniami, emocjami i wyrobioną wówczas samooceną. A przecież obecne życie nie jest już naszą przeszłością.

Nawet jeśli świadomie nie pamiętamy przeszłych zdarzeń, to nasza podświadomość przechowuje ich pamięć i korzystając z tej podświadomej pamięci, nakłada na obecne wydarzenia skojarzenia i emocje związane z doświadczeniami, jakie pamięta z przeszłości.
Nawet jeśli pojawią się dobre, pozytywne możliwości w naszym życiu, to emocjonalny program wypracowany w przeszłości, będzie nas zmuszał do doszukiwania się „haczyków”, podstępu itp. Ile razy wypowiedzieliśmy w swoim życiu zdanie: „Zbyt piękne, by było prawdziwe”? Dlatego ci, którym nie wiodło się najlepiej, utwierdzają się w niskiej wartości i w dalszym ciągu nic dobrego w swoim życiu nie realizują. Natomiast ludzie, którzy znają pozytywny stan ze swojej przeszłości, również łatwiej wierzą w niego obecnie i łatwiej dostrzegają oraz przyciągają do siebie pozytywne zdarzenia.
Co więc należy zrobić, by nasza psychika częściej dostrzegała i pokazywała nam pozytywne możliwości w naszych codziennych wydarzeniach? Należy po prostu pozytywnie ją usposobić. Pamiętamy, jak uczyliśmy się wykonywać pewne czynności, na przykład jeździć samochodem? Robiliśmy to najpierw pomału, świadomie analizując każdy swój ruch, by po pewnym czasie systematycznego powtarzania wykonywać to szybko i automatycznie. jest to fragment książki "Afirmacje sukcesywne" Robert Krakowiak. www.afirmacje.duchowa.pl

Systematycznie powtarzając coś naszej podświadomości sprawiamy, że ona po pewnym czasie to przyswaja i robi to za nas automatycznie.

Właśnie uświadomiłem sobie, że zupełnie nie myśląc teraz o pisaniu tego tekstu, robiłem to automatycznie, a kiedyś z trudem mogłem znaleźć odpowiedni klawisz na klawiaturze. Tak samo jest ze zmianą myślenia, nastawienia i naszej samooceny.

Na początku należy pomału i systematycznie powtarzać pozytywne wartości, pomimo wszelkich kłócących się z nimi myśli i przekonań. Powtarzamy tak po to, by po pewnym czasie nasza podświadomość zaczęła utożsamiać się z pozytywnymi treściami i poprzez ich pryzmat zaczęła patrzeć na nasze życie, dostrzegając w nim to, co jest zgodne z naszym obecnym już pozytywnym przekonaniem.

Afirmację są jednym z najlepszych narzędzi jakie znam, które pozwalają nam zmienić wewnętrzne nastawienie.

Jeszcze dla wyjaśnienia tego, co wcześniej napisałem. Nasza podświadomość ma swoją pamięć, oddzieloną od pamięci świadomej, z której korzysta w czasie kształtowania nam naszego życia. Pomimo, że czegoś nie pamiętamy świadomie, może być to obecnie realizowane przez naszą podświadomość. Nie pamiętamy, jak uczyliśmy się chodzić i mówić, a chodzimy i mówimy nie myśląc o tym, robiąc to automatycznie. Stąd też zdarza nam się zrobić coś podświadomie, bezwarunkowo, jak to później wyrażamy „zrobiłem to nieświadomie, odruchowo”.

Robert KrakowiakKsiążki: "AFIRMACJE SUKCESYWNE"
oraz "DZIECI REGRESJI"
do kupienia na stronie autora.
Tylko tutaj na życzenie z dedykacją od autora.
Zakup

  Zakup książki
Spis treści:
   Od autora
Wprowadzenie

Część I
Dlaczego afirmacje mogą zmienić nasze życie

Czynnik pierwszy
    - Dostrzegamy jedynie
    to, co znamy
Czynnik drugi
    - Podświadoma
    komunikacja
Czynnik trzeci
    - Kontakt z intuicją
Czynnik czwarty
    - "Lampa Aladyna"


Część II
Język podświadomości
   Logika podświadomości
   Pierwotne przekonanie
   Jak rozmawiać z
   podświadomością
   Podświadomość tu i
   teraz
   Motywacja
   podświadomości

Część III
Co mogą, a czego nie mogą zmienić afirmacje

   BHP w afirmacjach
   Podświadoma
   nawigacja
   Zadanie afirmacji
   Szczęście w związku
   miłości
   Uzdrawiająca moc
   afirmacji

Część IV
Idea afirmacji sukcesywnych

   By afirmacje zaczęły
   działać
   Argumenty i aspekty w
   afirmacjach
   Uwiarygodnianie
   afirmacji
   Stopniowanie afirmacji

Część V
Anatomia afirmacji

   Afirmacje podstawowe
   Afirmacje rozbudowane
   Afirmacje osobiste
   Afirmacje uwalniające
   Afirmacje wybaczające
   "Nie" w afirmacjach
   Błędy w afirmacjach
   Bardziej poprawne
   afirmacje
   Afirmacje w czasie
   teraźniejszym

Część VI
Ułóż własne afirmacje

   Ćwiczenie 1
   - Określanie celów
   Ćwiczenie 2
   - Określanie
   potrzebnych środków
   Ćwiczenie 3
   - Określanie poziomu
   Ćwiczenie
   - Prosperująca
   podświadomość
   Ćwiczenie
   - Kreacja związku
   miłości
   Układanie afirmacji
   Wzmacnianie afirmacji
   Dodatki uwalniające
   Narzędzia afirmacji
   Słowa kluczowe

Część VII
Propozycje samodzielnej pracy

   Dekret afirmacyjny
   Afirmacje na tapecie
   Technika
   - Pisanie afirmacji
   Technika
   - Na cztery strony
   świata
   Technika
   - Słuchanie i
   powtarzanie
   Podsumowanie
   Kolumna reakcji
   Wizualizacja
   - Odkryj osobiste
   szczęście

Część VIII
Przykłady afirmacji

   Wprowadzenie
   Afirmacje
   - Podnoszące poczucie
   własnej wartości
   Afirmacje
   - Na cel i sens życia
   Afirmacje
   - Wyzwalające moc,
   potencjał i możliwości
   Afirmacje
   - Dla udanego życia
   Afirmacje
   - Na sukces
   Afirmacje
   - Bezpieczeństwa
   Afirmacje
   - Dla opornych
   Afirmacje
   - Dla ducha
   Afirmacje
   - Dla nauki
   Afirmacje
   - Podnoszące
   kwalifikacje
   Afirmacje
   - Na podjęcie pracy
   Afirmacje
   - Na dobrą pracę
   Afirmacje
   - Na własną działalność
   Afirmacje
   - Dla artystów
   Afirmacje
   - Dla dostatku
   Afirmacje
   - Dla spłaty i
   odzyskania długów
   Afirmacje
   - Na komfortowe
   miejsce zamieszkania
   Afirmacje
   - Dla relacji z ludźmi
   Afirmacje
   - Dla udanego życia
   rodzinnego
   Afirmacje
   - Dla samotnych i
   zranionych serc
   Afirmacje
   - Dla kobiet po zabiegu
   aborcji
   Afirmacje
   - Na związek partnerski
   Afirmacje
   - Dla seksualności
   Afirmacje
   - Przeciw zdradzie
   Afirmacje
   - Dla bezwarunkowej
   miłości
   Afirmacje
   - Na atrakcyjność w
   związku
   Afirmacje
   - Dla kobiecości
   Afirmacje
   - Na zdrowie, dobry
   wygląd i samopoczucie
   Afirmacje
   - Wobec dzieci i innych
   Afirmacje
   - Uwalniające
   Afirmacje
   - Na wolność od misj,
   doktryn i stereotypów
   Afirmacje
   - Przeciw syndromowi
   "upadku świadomości"
   Afirmacje
   - Wybaczające
   Afirmacje
   - Wdzięczności
   Dekret afirmacyjny -
   Na uzdrowienie
   samooceny
   Dekret afirmacyjny -
   Wybaczający
   Dekret afirmacyjny -
   Osobisty
Świadectwa
    uczestników spotkań